Danas se u Požarevcu održva veliki studentski protest pod nazivom „PO spas za sve nas“, koji je okupio veliki broj mladih ljudi sa ciljem da se čuje glas studenata i izrazi solidarnost sa žrtvama nedavnih tragičnih događaja.
Protest je započeo u 11 časova okupljanjem u Tabačkoj čaršiji.
Protestu su se, kako je ranije i najavljeno, pridružili i ratni veterani Srbije, bajkeri - snimak pogledajte OVDE i poljoprivrednici sa traktorima.
U 11.52 počelo je 16 minuta tišine, čime je odata pošta za 16 žrtava pada nadstrešnice u Novom Sadu.
U znak sećanja, nakon 16 minuta tišine, članovi Foruma nastavnika simbolično su pustili 16 belih balona u nebo.
Nakon toga, usledila je simbolična „najglasnija buka“ kojom su okupljeni želeli da pošalju poruku o hitnosti i značaju studentskih zahteva.
Tokom dana, planirane su različite aktivnosti među kojima su i simbolične igre poput obaranja ruku ali i čitanje studentskih zahteva.