Autor: Hit2
Izvor: Hit radio
Uto, 12.11.2019
0

Ovog vikenda održan je četvrti po redu Međunarodni džudo turnir Kup žandarmerije. Na turniru je učestvovalo 580 učesnika iz 55 klubova, a osim domaćih bilo je i predstavnika učesnika iz još šest zemalja u regionu.

Na turniru učestvovali su takmičari iz Džudo kluba Požarevac, koji su odneli 2 medalje.

Ivan Milovanović je osvojio prvo mesto u kategoriji stariji poletarci 25kg, Stevan Đuric je osvojio drugo mesto u kategoriji stariji poletarci 46kg dok je Leni Jovanovic je osvojila peto mesto u kategoriji mlađe devojčice 36kg.

Jedan od sudija je bio i Slavko Stanišić, svetski prvak veterana u kategoriji 100+.

Ovo sportsko takmičenje bilo je idealna prilika za svu ovu decu da se, uz bavljenje jednim divnim sportom kakav je džudo, upoznaju i druže.