'

Kraljevi đaci oborili svoj rekord (VIDEO)

LOKALNE VESTI
Autor: Hit2
Izvor: Hit radio
Sre, 12.06.2019
0

U OŠ "Kralj Aleksandar I" u Požarevcu danas su prezentovani rezultati učenika koji su učestvovali i osvojili jedno od prva tri mesta na republičkim takmičenjima u školskoj 208-2019. godini. Ukupan broj državnih nagrada je 20 što je kako je danas rečeno, nezapamćen uspeh u istoriji škole.



U toku školske 2018-2019. godine više od 200 đaka ove škole učestvovalo je na  takmičenjima iz 17 različitih disciplina od kojih je u 14 disciplina osvojeno jedno od prva tri mesta na državnom nivou.

Osvojena mesta učenika na republičkim takmičenjima:

Vidak Gligorijević, učenik šestog razreda - II mesto (matematika) - nastavnik Marija Kostić.
Natalija Avdaović, učenik šestog razreda - I mesto (takmičenje "Misliš matematika") - nastavnik Jelena Stefanović Radonjić
Vidak Gligorijević, učenik šestog razreda - III mesto takmičenje ("Misliš matematika") - nastavnik Marija Kostić
Aleksandar Gligorijević, učenik četvrtog razreda - III mesto takmičenje ("Misliš matematika") - nastavnik Danijela Radovanović
Vidak Gligorijević, učenik šestog razreda - I mesto ("Kengur bez granica"-matematika) - nastavnik Marija Kostić
Vidak Gligorijević, učenik šestog razreda - III mesto (informatika) - nastavnik Ivan Đuričić
Vukašin Radovanović, učenik šestog razreda - II mesto (fizika) - nastavnik Snežana Stojanović
Vidak Gligorijević, učenik šestog razreda - II mesto (fizika) - nastavnik Snežana Stojanović
Ljilja Ivić, učenik sedmog razreda - III mesto (književna olimpijada) - nastavnik Milena Milošević
Ljilja Ivić, učenik sedmog razreda - II mesto (istorija) - nastavnik Miljan Raketić
Katarina Jovanović, učenik sedmog razreda - III mesto (istorija) - nastavnik Miljan Raketić
Jovana Pantić, učenik osmog razreda - I mesto (državno prvenstvo istraživačkih radova-biologija)- nastavnik Vladimirka Strahinić
Jovana Pantić, učenik osmog razreda - I mesto (geografija) - nastavnik Violeta Rajić
Miloš Stanković, učenik šesti razred - I mesto (tehnika i tehnologija) - nastavnik Vesna Pokimica
Filip Marić, učenik osmog razreda - I mesto (italijanski)- nastavnik Biljana Stjepović
Maša Rajić, učenik petog raureda - III mesto (fizičko vaspitanje) - nastavnik Vesna Vujčić
Učenici drugog razreda - EKIPNO takmičenje - Male olipijske igre -III mesto - nastavnici Jelena Živković i Jelisaveta Bojović
Ivan Milovanović, učenik drugog razreda - I mesto (Džudo) - nastavnici Minja Pejić i Ana Mitrović
Stevan Đurić, učenik trećeg razreda - II mesto (Džudo) - nastavnici Ivana Martinović Nikodijeić
Lazar Veselinović, učenik trećeg razreda - II mesto (Džudo) - nastavnik Slađana Neranđžić

Đacima i njihovim mentorima su čestitali na postignutim rezultatima pomoćnik direktora Nataša Nikolić Gajić i direktor škole Goran Seger.





Vaši komentari
Ostavite komentar